نامه شماره 1 - سیگار کشیدن ممنوع نی-ست


آی دیوانه، دیوانه دوستم داشته باش. این آخرین دیوانگی قرن است که دو انسان با تفاهمی نامعلوم توی یک بشقاب صبحانه می‌خورند و با دو تاکسی مختلف از ردپای هم فاصله می‌گیرند.

دوستم داشته باش زیر این سقف‌های اجاره‌ای. پوست دلهره‌ام را بکن، عریانی دردناکم را ببین که با تو قسمتش کرده‌ام. توی لیوان‌هایی که ته سیگارهایمان را قورت داده‌اند، حمامی که در آن آرزوهایمان را بخار کرده و لباس‌هایی که هرکدام یک گوشه از تنهایی‌مان را می‌پوشاند.

آی دیوانه، ما داریم در خلاء اتفاق می‌افتیم. این دیوارها قول داده‌اند رازهایمان را در خودشان آوار کنند، تو قول بده تنها با من به لکه‌دار شدن این صحنه بخندی. به اتاق بی‌گناهمان وفادار بمان، به دوست داشتنی که مثل خوره توی ملحفه‌ها نفوذ کرده، و پرده‌ای که از گوشه‌اش عطر زنانه‌ام فرار می‌کند.

دوستم داشته باش، اندکی مانده به رفتن، توی راهروهای پنهانکاری که با فاصله‌ی بدون شکی از آن پائین می‌آئیم. آنقدر پائین که به زمین برسیم. تو آقای نویسنده‌ی محبوب من می‌شوی، من خانم خودم توی تاکسی راه برگشت.

دوستم داشته باش اندکی پیش از اینکه این آدم‌های ناحسابی را کسی حساب کند. پیش از نگاه اخموی راننده از دیدن دست‌هایت روی گونه‌های من. پیش از اینکه پشتمان تیر بکشد، دلمان به درد بیاید و این سیگار نم بکشد توی دستهایمان، وقتی هرجا که چشم می‌گردانیم نوشته است: سیگار کشیدن ممنوع...

خرداد90

 

پ ن: با داستان "کفشدوزک" در سایت چوک به روزم

http://www.stop4story.blogfa.com/

و باز همین داستان در سایت طغیان

http://www.toghyan.com/ 31 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افشین

[گل] اگر این ترس بی معنا رها سازد دل ما را غریو بانگ آزادی بلرزاند ثریا را همان ترسی که پر باشد درون سینه امت که تا نام خدا آید به یاد آرد غضب ها را یگانه خالق هستی ؛ بری از کینه ها باشد همان ایزد که افکنده اساس نظم دنیا را همی دانم که سـربازم ؛ اگر این نکته پردازم نه من باکی به دل دارم که گویم این سخن ها را که ننگ و گمرهی باید به دور از میهنی باشد که در دامان خود دارد وطن سازان فردا را [گل] [لبخند] سر بزن گرامي ,

سیمین

چیزی بگو... من در پناه پنجره ام با ماه رابطه دارم...

محمدطالبی

سلام طیبه گرانقدر باداستان کوتاه: حباب های رنگارنگ..به روزم[گل]

افشین

[گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] زیبا بود [لبخند]

بهنام باطانی

متن خوبی بود. به روزم... خوشحال میشم سربزنید و نظر بدید تا دفه بعد با کار بهتری به روز بشم.

نگار

[گل][دست]