یکی بود و نبود یکشنبه‌ای

آسفالت‌ها داغ شده‌اند. پایت را که روی زمین می‌گذاری حس می‌کنی کمی فرو می‌روند.

امروز با یکشنبه‌های دیگر برایت فرق دارد. سر کلاس خیلی خوب بوده‌ای. استاد با تعجب نگاهت می‌کند:‌ »بعد از این‌همه مدت، فکر نمی‌کردم صدایت این‌قدر آماده باشد. آفرین... »

سوار ماشین می‌شوی، آهنگ‌هایی که گلچین کرده‌ای را ضبط پخش نمی‌کند. کولر را خاموش می‌کنی، شیشه را پائین می‌کشی و به صدای خیابان گوش می‌دهی. امروز حتی قرار نیست در سکوت بگذرد.

«سلام عادت یکشنبه‌ای من! حدس اینکه خواننده این سطور باشی کار سختی نیست. تصورت می‌کنم که متفکر پشت رُل نشسته‌ای و به‌سمت خانه می‌روی. شاید هم در حالی‌که دست چپت را زیر سر گذاشته‌ای، پیام‌های گوشی‌ات را می‌خوانی...»

صدای ضبط شده استاد را در مسیر گوش می‌دهم. سعی می‌کنم ریتم‌اش را به‌خاطر بسپارم. خیابان‌ها نسبتاً شلوغ هستند. مراقبم که درهای ماشین قفل باشند، که شیشه از یک حد مطمئن پائین‌تر نباشد. مدام مراقبم...

«کفش‌ها را که از پایم در می‌آورم، پرتاب می‌شوم به تیرگی سالن. کمی می‌نشینم، نوشیدنی می‌خورم، دست و رویی می‌شویم و چقدر همه‌چیز این خانه امن است. سعی می‌کنی دمای هوا را متعادل کنی. سعی می‌کنی میزبان خوبی باشی. مدام می‌پرسی که چه می‌خورم، چه می‌خواهم...»

یک فنجان چای ماسالا سفارش می‌دهم. سرم را به صندلی سبز کافه تکیه می‌دهم و مدام فکر می‌کنم که اگر آنجا بودیم... حجم گرم و دلچسبی از چای و شیر را فرو می‌دهم. آهنگ mon amour در کافه پخش می‌شود. باید برای این ساعت‌های خالی فکری بکنم. «اگر دلتنگی‌ات به من امان بدهد. اگر دست‌هایم شیطنت نکنند و روی اسمت، نشسته در لیست آدم‌های نزدیک گوشی‌ام ضربه نزنند. خوب می‌دانی که خیلی از حرف‌ها را نمی‌توانم به زبان بیاورم. مثلاً بگویم چقدر دلم می‌خواست سر قول روز اولمان می‌ماندیم، واقعی و شفاف... » هوا کاملاً تاریک شده اما هنوز گرم است. باید دنبال نشانه‌های کوچکی بگردم. مثلاً آخرین پیامت، آخرین جمله‌ای که گفتی، شاید هم هزار دلیل گاه و بیگاهی که به تو وصلم می‌کند. اینکه شبیه یک انسان محترم می‌نشینی و به حرف‌هایم گوش می‌دهی و می‌روی. اینکه قرار نیست حرفش را بزنیم... راستی من رسیدم راستی دلم برایت تنگ شده راستی شب بخیر...

 

 

/ 1 نظر / 22 بازدید
محدثه

??????حرف دل ميزني